sobota 11. júna 2016

Medzinárodný deň životného prostredia

5.jún 2016

 Medzinárodný deň životného   prostredia. 

Pre niekoho deň ako každý iný, pre niekoho je to moment na zamyslenie. Ak sa na Slovenku rozprávame o životnom prostredí, je to stále pre veľa ľudí témou, ktorou sú ochotní sa zaoberať až keď naplnia iné svoje potreby každodenného života. 
Čo môžeme urobiť my? 
Odpoveď je jednoduchá. Veľmi veľa. Dni ako je tento by mali slúžiť na to, aby sme sa zamysleli, čo nerobíme a môžeme, aby sme pomohli a čo robíme a nemuseli by sme, aby sme prestali škodiť. Poobzerajte sa po svojej domácnosti. Je nutné používať toľko chemikálií? Pozrite sa do svojej špajze. Naozaj musíme kupovať výrobky v toľkých obaloch? Čo nám vlastne prináša k nášmu pohodliu nerecyklovaný toaletný papier, okrem vyrúbaných lesov? A kde všade nájdem príležitosť ušetriť energiu a znížiť tak svoju produkciu emisií a jadrového dopadu?
Áno, takto jednoduché to je. Ak vymeníte svoje najmä teplo vyrábajúce žiarovky za úsporné žiairovky svet sa nezatrasie a nedostanete cenu za ochranu životného prostredia. Ale napriek tomu pomôžete. Postupne a stále viac môžete znížiť svoju ekologickú stopu významným spôsobom. Často len zmenou návykov.


Pri príležitosti som pripravila pre deti z triedy 
Maťka Kubka a Pirátskej kvíz o životnom prostredí.
Deti súťažili vo dvojiciach v šiestich skupinách. 
Na otázky o životnom prostredí deti odpovedali 
 písomne, riešili bludisko o rastlinách a na záver sme
 spoločne  s pani  vychovávateľkou 
R.Súňaiovou  vyhodnotili a odmenili vecnými 
cenami a diplomom.
Všetkým súťažiacim srdečne gratulujeme.

1. miesto : Kamila Boršová, Tamara Polláková - 3.B2. miesto : Lea Hiblerová, Nicolas Dóša - 3.C3. miesto : Barbora Visnyaiová, Sára Holubeková - 3.C4. miesto : Vanessa Sallaiová, Chiara Kleibanová - 3.B5. miesto : Lukáš Kurek, Sofia Spodniaková - 3.B6. miesto : Adrian Šofranko, Jakub Hronec - 3.C


Naši súťažiaci

                        
blog pripravila: A.Vrábeľová

foto: R.Súňaiová

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára