utorok 21. novembra 2017

Svetový deň pozdravov v triedach Janka Hraška v Slniečkovej triede

Svetový deň pozdravov 
Sviatok vznikol pred 41 rokmi v roku 1973. Založili ho bratia McCormackovci, vtedy zakladatelia WHD ( World Hello Day). 

Od roku 1973 sa Svetový deň pozdravov dodržuje približne v 180 krajinách sveta. 


Dňa 21.11. sa triedy druhého ročníka stretli v triede Slniečkovej.

Pripravili sme pre deti prezentáciu o Svetovom dni pozdravov, v ktorej sme sa dozvedeli kedy a ako vznikol sviatok a kto ho založil. Povedali sme si čo by mali ľudia v tento deň robiť a čo v tento deň môžu urobiť deti. S deťmi sme si povedali ako sa môžu spojiť napríklad s rodinou, s ktorou nie sme v osobnom kontakte.
Vysvetlili sme si čo je pozdrav a čo znamená. Deti mali možnosť na vlastné vyjadrenie a ich skúsenosti, kedy sa im niekto neodzdravil a ako sa za tým cítili alebo naopak kedy sa oni zámerne nepozdravili.
Na záver prezentácie sme si prečítali pozdravy v cudzích jazykoch.
 Aktívne sa do diskusie zapájali všetky deti.

Po prezentácií sme deti rozdelili do skupín a rozdali sme im pracovné listy. Pracovné listy boli o pozdravoch, správnom predstavovaní sa, nápisoch a o tykaní a vykaní. 
Deti na pracovných listoch pracovali spoločne.                                                                          
Po vypracovaní pracovných listoch sme deťom ich listy obodovali a vyhodnotili. Spoločne v triede sme vyhodnotili miesta, na ktorých sa deti umiestnili. Každé dieťa bolo odmenené diplomom a sladkou odmenou. Prvé tri miesta dostali balík cukríkov, ktoré si deti rozdelili medzi sebou.  blog a text pripravila: S.Nosáľová, foto A.Vrábeľová


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára