streda 4. mája 2016

MEDZINÁRODNÝ DEŇ TANCA

Medzinárodný deň tanca

Pripomína sa od roku 1982 a bol zvolený tento deň, kedy sa v roku 1727 narodil francúzsky tanečník, choreograf a tvorca moderného baletu Jean Georges Noverre, ktorého nazývali aj Shakespearom tanca. Posolstvom dňa je oslava tanca, zjednotenie jeho všetkých foriem, zvýraznenie jeho schopnosti spájať ľudí rôznych národností a kultúr, prekročiť tak politické, kultúrne a etnické bariéry a sprostredkovať bohatstvo rôznych tanečných foriem a tradícií.

29. apríla 2016 sme si na multifunkčnom ihrisku pripomenuli Medzinárodný deň tanca pod vedením p. vychovávateľky M. Mičkovej. Všetky deti  sa stretli na ihrisku, kde si spoločne nacvičili novú choreografiu tanca na pesničku ,,DETI RÁJE“, ktorú si pre nich pripravili spolužiačky z 3. ročníka.                    
Strávili sme pekné popoludnie vo víre tanca, pohybu a radosti.Všetkým deťom patrí poďakovanie za účasť, za pekné vystúpenia, za úžasnú atmosféru a za to, že všetci tancujú pre radosť.                                                                          blog, foto a video pripravila:A.Vrábeľová

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára